راهنمای خرید تصفیه آب خانگی

هدف ما در این مطلب ارائه ی یک راهنمای خرید تصفیه آب خانگی است به نحوی که برای مصرف کنندگان عادی قابل لمس و جامع باشد. پیش از هر چیز می بایست انواع سیستم های تصفیه آب خانگی را معرفی نماییم. همانطور که می دانید بحث تصفیه آب خانگی به دستگاه های تصفیه آب مخصوص آب آشامیدنی خلاصه نمی شود. انواع فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان، فیلتر های سختی گیر پکیج و آب گرم کن، فیلترهای سختی گیر مخصوص محافظت از ماشین لباسشویی و ظرفشویی، فیلتر تصفیه آب یخچال و سیستم های قابل حمل تصفیه آب آشامیدنی از جمله محصولاتی ست که در این حوزه کاربرد داشته و برای حفاظت از تاسیسات ساختمان و بهبود کیفیت آب لوله کشی از اهمیت ویژه ای برخوردارند. در این راهنمای خرید تصفیه آب خانگی به صورت مختصر در مورد هر یک از این سیستم ها توضیحاتی ارائه می دهیم:

راهنمای خرید تصفیه آب خانگی ورودی ساختمان

انواع فیلتر تصفیه آب ورودی ساختمان عبارتند از: فیلترهای هایدرا، فیلتر جامبو و فیلتر رین مستر. در ورودی ساختمان هدف اصلی از تصفیه آب حذف ذرات معلق و مواد نامحلول در آب است تا از تاسیسات ساختمان مثل لوله کشی ها، شیرآلات، دوش حمام، پکیج و دستگاه تصفیه آب خانگی در برابر این ذرات محافظت کنیم. بهتری گزینه برای آپارتمان های چند واحده فیلتر هایدرا می باشد. این فیلتر بدون ایجاد افت فشار، ظرفیت تصفیه بالایی دارد و فیلتر آن قابل شستشو است. برای مناطقی که آب گل آلود دارند و ذرات رس در آب وجود دارد بهتر از فیلتر جامبود استفاده کنیم چرا این فیلتر دقت بیشتر نسبت به هایدرا داشته و کدورت آب را از بین می برد اما هوزینگ جامبو جای زیادی را اشغال می کند و فیلتر داخل آن می بایست هر سه ماه یکبار و گاهی هر ماه عوض شود. به همین دلیل برای مناطقی مثل تهران یا شهرهایی که هدف صرفاً ذرات جامد نامحلول در آب مثل سنگریزه باشد، همان فیلتر هایدرا بهترین گزینه است. برای ورودی ویلاها و تصفیه آب باران هم می توان از فیلتر سه مرحله ای رین مستر استفاده نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات به راهنمای خرید آنها در بخش فیلترهای ورودی ساختمان مراجعه نمایید.

راهنمای خرید فیلتر تصفیه آب ورودی ساختمان

راهنمای خرید تصفیه آب خانگی | فیلتر آب ورودی ساختمان

 


فیلتر سختی گیر پکیج

فیلتر سختی گیر پکیج

راهنمای خرید تصفیه آب خانگی مخصوص پکیج

بهترین گزینه برای این سیستم ها فیلتر پلی فسفات می باشد. با عبور آب از فیلتر پلی فسفات و حل شدن این نمک در آن، زمانی که آب گرم می شود در جداره های فلزی رسوب نمی بندد. فیلترهای پلی فسفات در دو نوع معمولی و مخصوص آب آشامیدنی عرضه می شوند. مزیت فیلترهای مخصوص آب آشامیدنی کنترل دوز پلی فسفات در آب است. به این صورت که میزان پلی فسفاتی که در آب حل می شود از مقدار مجاز آب آشامیدنی بالاتر نمی رود. از اینرو در صورتی که آب در هنگام استحمام وارد دهان شود و یا اگر از آب گرم برای پخت و پز و یا آشامیدن استفاده گردد، برای سلامتی مشکلی ایجاد نخواهد شد. در اینجا لازم است توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد پلی فسفات بدهیم. پلی فسفات به هیچ عنوان سختی محلول در آب یعنی یون های کلسیم و منیزیم را حذف نمی کند. گاهی مشتریان از ما در این مورد سوال می پرسند که آیا می توان از فیلترهای پلی فسفات برای کاهش سختی آب آشامیدنی استفاده کرد؟! مسلماً خیر. چرا که پلی فسفات صرفاً با حل شدن در آب و چسبیدن به یون های سختی، از رسوب آن روی جدارهای فلزی جلوگیری می کند. بهترین مارک سختی گیر موجود در بازار، اطلس فیلتری ایتالیا می باشد. سختی گیرهای اطلس در دو نوع دوزافوس و دوزاپراپ (معمولی و مخصوص آب آشامیدنی) در بازار موجود است. هوزینگ های اطلس تا ۸ بار تحمل فشار آب دارند و گواهینامه محصولات مرتبط با آب آشامیدنی را نیز اخذ نموده اند.

.

.

.

.


فیلتر ماشین لباسشویی

راهنمای خرید تصفیه آب خانگی مخصوص ماشین لباسشویی

برای ماشین لباسشویی و ظرفشویی می توان از فیلترهای مغناطیسی (مگنت) و یا پلی فسفات استفاده نمود. فیلتر مگنت طول عمر بالاتری نسبت به پلی فسفات دارد. این فیلترها با تغییری که در ساختار یونی آب ایجاد می کنند از رسوب آن جلوگیری کرده و خوردگی قطعات داخلی ماشین لباسشویی و ظرفشویی به کمترین میزان خود می رسد. به خاطر داشته باشید حتی هنگامی که از فیلترهای ورودی ساختمان استفاده می کنید برای محافظت از وسایل در برابر رسوبات قبل از هر کدام از آنها نیاز به سختی گیر داریم. با هیچ روشی نمی توان رسوبات را در ورودی ساختمان حذف نمود و برای هر دستگاه می بایست به صورت مجزا سختی گیر نصب شود. در ادامه ی این راهنمای خرید تصفیه آب خانگی به بخش دستگاه های تصفیه آب خانگی می رسیم:

.

.

.

.


راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

و اما راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی… در بازار برندها، انواع و تنوع زیادی برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد. پیش از هر چیز در مورد نوع دستگاه تصفیه آب خانگی می بایست اطلاعات کسب کنیم.

بهترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟

بهترین نوع دستگاه تصفیه آب، دستگاهی است که آب را به روش RO تصفیه کند. در بازار انواع دستگاه UF، سه مرحله ای، سرشیری، تک مرحله ای و … موجود است با قیمت های بسیار پایین تر از دستگاه های RO، اما لازم است بدانید هیچ یک از این روش ها روش استاندارد و تست شده ای نیست. آب با هیچکدام از این فیلترها به صورت کامل تصفیه نمی شود. تنها روش قابل اطمینانی که ۹۸ درصد ناخالصی ها را از آب حذف می کند روش RO یا همان اسمزمعکوس است. ممکن است سوال کنید که چرا شرکت های معتبری مثل اطلس فیلتری ایتالیا دستگاه های سه مرحله ای یا تک مرحله ای روسینکی عرضه می کنند؟ پاسخ اینجاست که این دستگاه ها عمدتاً برای مصارف موقتی یا مسافرتی تولید می شوند. گاهی نیاز به یک فیلتر قابل حمل داریم که برای مدت کوتاهی کیفیت آب را تا حد قابل شرب یا برای شستشو، کمی بهبود دهد. در این مواقع از فیلترهای قابل حمل، سرشیری و یا روسینکی استفاده می کنیم. همچنین بخشهایی در اروپا ممکن است کیفیت آب آشامیدنی به حدی باشد که عملاً نیاز به دستگاه RO نداشته باشیم ویا بخواهیم آب باران را تصفیه و استفاده کنیم، که در حقیقت تولید چنین فیلترهایی برای کاربری هایی از این دست است.

راهنمای تشخیص نوع دستگاه تصفیه آب خانگی

بعد از خواندن بخش های بالا از راهنمای خرید تصفیه آب خانگی این سوال در ذهن شما ایجاد می شود که “از کجا بدانیم که کدام دستگاه RO است؟” در بازار سودجویانی هستند که با شما تماس تلفنی می گیرند و عنوان می کنند که دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای با تعرفه ی دولتی به شما تعلق گرفته است! به خاطر داشته باشید هر دستگاهی که شش مرحله داشته باشد، RO نیست! در این راهنمای خرید تصفیه آب خانگی قصد داریم شما را با روش های تشخیص دستگاه های RO از دستگاه های تقلبی آشنا کنیم:

مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی RO

  • دستگاه های تصفیه آب خانگی RO برقی هستند!
  • دستگاه RO یک پمپ برقی برای ایجاد فشار اسمزی دارد.
  • دستگاه RO یک منبع ذخیره دارد که آب برای مصرف کم کم در آن جمع می گردد.
  • به فیلترهای دستگاه دقت کنید، مراحل دستگاه های RO به ترتیب عبارتند از: فیلتر PP، فیلتر GAC، فیلتر CTO، فیلتر RO، فیلتر پست کربن و در نهایت فیلتر مینرال.
  • اگر دستگاهی که قصد خریدش را دارید داخل کاور قرار گرفته از فروشنده بخواهید تصویر فیلترهای داخل کاور را در اختیار شما قرار دهد تا از اجزای تشکیل دهنده دستگاه اطمینان حاصل کنید.
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

.

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی

بعد از اطمینان از نوع دستگاه و عملکرد آن نوبت به حساسترین بخش خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می رسد. یعنی انتخاب مارک یا برند دستگاه. البته تفاوتی نمی کند از کدام برند خرید می کنید اما هر برندی که انتخاب می کنید می بایست ویژگی های زیر را داشته باشد.

  • برند مورد نظر وجود خارجی داشته باشد! از فروشنده بخواهید که وب سایت شرکت اصلی تولید کننده دستگاه را در اختیار شما قرار دهد. و کمی در مورد اعتبار آن مارک تحقیق کنید.
  • شرکت مذکور در ایران نماینده داشته باشد. حتی می توانید با آن شرکت مکاتبه کنید و اطمینان حاصل کنید که شرکتی که در ایران محصولات تحت آن برند را می فروشد واقعا نمایندگی رسمی آن شرکت خارجی است.
  • دستگاه استاندارد باشد. گواهینامه های دستگاه را چک کنید. حتماً قطعات به کار رفته در دستگاه می بایست سرتیفیکیت آب آشامیدنی را داشته باشند.

جمع بندی: به طور کلی برای اینکه از شر دستگاه های تصفیه آب خانگی تقلبی و شرکت های سودجو در امان باشید! بهتر است از شرکت های معتبر و فروشگاه های اینترنتی دارای نماد خرید کنید. افرادی که تحت عنوان شرکت آب و فاضلاب، نهادهای دولتی و … با شما تماس می گیرند و قصد فروش دستگاه تصفیه آب خانگی به شما را دارند قطعاً کلاهبردارند! هیچ دستگاهی به غیر از دستگاه های RO برای آب آشامیدنی توصیه نمی شود و نمی تواند کاربرد دائمی داشته باشد. در مورد مارک دستگاه و شرکت اصلی تولید کننده آن اطمینان حاصل کنید. به شرکت هایی که ادعا می کنند دستگاه تصفیه آب ایرانی می فروشند سخت می شود اطمینان کرد! مقاله ی دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی را بخوانید. امیدواریم این راهنمای خرید تصفیه آب خانگی برای شما مفید بوده باشد. در پایان از شما دعوت می کنیم در ویدئوی زیر با مراحل مختلف تولید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت مکانیزه در کارخانجات اروپایی بیشتر آشنا شوید:

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینجا کجاست؟!

در فیلترکالا با راهکارهای تصفیه آب خانگی و محافظت از تاسیسات ساختمان آشنا می شویم. شما می توانید مشاوره خرید انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی شش مرحله ای ، مسافرتی و ... ، سیستم های ضد رسوب پکیج و آب گرم کن ، فیلترهای ورودی ساختمان ، انواع هوزینگ و کارتریج تصفیه آب خانگی و صنعتی و سایر محصولات مرتبط ، را با مهندسان ما به صورت رایگان انجام دهید. اولین فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم تصفیه آب به زودی در وب سایت فیلترکالا راه اندازی می شود. همچنین خدمات نصب ، گارانتی ، تعمیر و تعویض فیلتر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی نیز توسط کارشناسان این مجموعه انجام می گیرد.

سبدخرید